Κυπριακή Ολυμπιακή Επιτροπή

 

17οι ΑΜΚΕ: Η ονομαστική λίστα των αθλητών της Κύπρου

Ημερομηνία Έκδοσης: Μάη 25, 2017

 Logo KOE

Στο περιθώριο της συνέντευξης Τύπου που πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 24 Μαΐου στο Ολυμπιακό Μέγαρο, η Κυπριακή Ολυμπιακή Επιτροπή ανακοίνωσε την ονομαστική λίστα των 143 αθλητών της Κυπριακής Ομάδας στους 17ους ΑΜΚΕ στο Σαν Μαρίνο.

ΣΤΙΒΟΣ

ΑΝΔΡΕΣ                                                              

1. ΚΑΝΤΙΡΙ ΑΜΙΝ                                              5000Μ, 10000M

2. ΒΟΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ                                 ΤΡΙΠΛΟΥΝ

3. ΒΟΛΟΥ ΜΑΤΘΑΙΟΣ                                     ΜΗΚΟΣ, 4x100M

4. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΧΡΙΣΤΟΣ                               800M, 1500M, 4x400M

5. ΚΑΚΟΤΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ                                   ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

6. ΜΙΧΑΗΛΑΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ                           800M, 1500M, 4x400M

7. ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ ΝΙΚΑΝΔΡΟΣ                          ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

8. ΧΑΤΖΗΘΕΟΡΗ ΑΝΔΡΕΑΣ                           100M, 200M, 4x100M

9. ΦΡΑΓΚΟΥ ΝΙΚΟΛΑΣ                                    3000M. ΣΤΙΠΛ

10. ΧΡΙΣΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ                                   ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

11. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΠΑΪΣΙΟΣ                        100M, 200M, 4x100M

12. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ                 ΥΨΟΣ

13. ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ                     110M.ΕΜΠ., 4x100M

14. ΜΙΣΙΑΡΑ ΑΝΤΡΕΑ ΓΚΑΤΣΟΥΜΙ             400M, 4x400M

15. ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΟΝΗΣΙΦΟΡΟΣ                 400M, 4x400M

16. ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ ΧΡΙΣΤΟΣ                            ΜΗΚΟΣ

17. ΑΧΙΛΛΕΩΣ ΛΟΓΓΙΝΟΣ                              ΤΡΙΠΛΟΥΝ

18. ΜΟΥΑΪΜΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ                              ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

19. ΓΕΝΕΘΛΗ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ                       ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

20. ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΚΡΙΤΩΝΑΣ                           4x100M, 4x400M

21. ΙΩΑΝΝΟΥ ΦΩΤΗΣ                                     4x100M

22. ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ                      4x400M

ΓΥΝΑΙΚΕΣ                                                            

1. ΧΑΝΤΖΛΙΚ ΝΤΑΓΚΜΑΡΑ ΑΝΝΑ              5000M, 10000M

2. ΑΝΔΡΕΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ                         100M, 4x100M

3. ΑΡΑΧΩΒΗΤΗ ΔΗΜΗΤΡΑ                          100M.H, 4x100M

4. ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ ΜΑΡΙΑ                            ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

5. ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ                            800M, 1500M, 4x400M

6. ΚΟΛΟΜΕΪΤΕΒΑ ΣΑΝΤΑ                              200M, 4x100M, 4x400M

7. ΚΟΥΝΤΟΥΡΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ                          400M, 4x100M

8. ΛΑΔΑ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ                                     ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

9. ΚΑΤΣΑΡΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ                                400M, 400M.ΕΜΠ, 4x400M

10. ΡΟΥΣΣΙ ΜΑΡΙΕΛΛΕ                                  ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

11. ΦΕΛΛΑ ΓΑΒΡΙΕΛΛΑ                                 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ, ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

12. ΧΡΙΣΤΟΦΗ ΝΑΤΑΛΙΑ                                100M.ΕΜΠ, 4x100M

13. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΜΕΡΟΠΗ                          5000M, 4x400M

14. ΚΥΡΙΑΚΙΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ                         100M, 200M, 4x400M

15. ΧΡΙΣΤΟΦΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ                         ΜΗΚΟΣ, ΤΡΙΠΛΟΥΝ

                                                               

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ                                                    

ΑΝΔΡΕΣ                                                              

1. ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΣ                                 1500Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ

2. ΤΣΙΟΠΑΝΗΣ ΘΩΜΑΣ                                  400Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 400Μ ΜΙΚΤΗ, 200Μ ΜΙΚΤΗ, 200Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 200Μ ΠΡΟΣΘΙΟ

3. ΖΟΡΠΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ                                 100Μ ΥΠΤΙΟ, 200Μ ΥΠΤΙΟ

4. ΧΑΤΖΗΤΤΟΟΥΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ      400Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 200Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 1500Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ

5. ΙΑΚΩΒΙΔΗΣ ΦΙΛΛΙΠΟΣ                               100Μ ΥΠΤΙΟ

6. ΚΟΝΝΑΡΗΣ ΣΕΜΠΑΣΤΙΑΝ                       200M ΥΠΤΙΟ, 100Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ

ΓΥΝΑΙΚΕΣ                                                            

1. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ                         100M ΥΠΤΙΟ, 200Μ ΥΠΤΙΟ

2. ΝΕΟΦΥΤΟΥ ΣΩΤΗΡΙΑ                                 100Μ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ, 200Μ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

3. ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΚΑΛΙΑ                                       50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 100Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 200Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ

4. ΣΙΕΚΟΛΕΒΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ                          100Μ ΠΡΟΣΘΙΟ, 200Μ ΠΡΟΣΘΙΟ

5. ΣΤΕΦΑΝΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ                                 200Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 200Μ ΜΙΚΤΗ, 200Μ ΠΡΟΣΘΙΟ, 400Μ ΜΙΚΤΗ

                                                               

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ                                                                                                    

ΑΝΔΡΕΣ                                                              

1. ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ               ΑΕΡ. ΤΟΥΦΕΚΙ ΑΝΔΡΩΝ

2. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ                      ΑΕΡ. ΤΟΥΦΕΚΙ ΑΝΔΡΩΝ

3. ΑΧΙΛΛΕΩΣ ΓΙΩΡΓΟΣ                                  ΣΚΗΤ ΑΝΔΡΩΝ

4. ΧΑΣΙΚΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ                                  ΣΚΗΤ ΑΝΔΡΩΝ

5. ΜΥΛΩΝΑΣ ΑΔΩΝΗΣ                                   ΤΡΑΠ ΑΝΔΡΩΝ

6. ΑΚΤΕΡΖΙ ΝΙΧΑΤ                                           ΤΡΑΠ ΑΝΔΡΩΝ

7. ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΤΖΙΟΒΑΝΝΗΣ                           ΔΙΠΛΟ ΤΡΑΠ ΑΝΔΡΩΝ

8. ΛΕΟΝΤΙΟΥ ΛΕΟΝΤΙΟΣ                               ΔΙΠΛΟ ΤΡΑΠ ΑΝΔΡΩΝ

ΓΥΝΑΙΚΕΣ                                                            

1. ΠΡΑΤΣΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ                          ΑΕΡ. ΠΙΣΤΟΛΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ                 ΑΕΡ. ΠΙΣΤΟΛΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

3. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΜΑΡΙΛΕΝΑ                  ΑΕΡ. ΤΟΥΦΕΚΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

4. ΠΑΝΤΕΛΗ ΑΡΤΕΜΗΣ                              ΑΕΡ. ΤΟΥΦΕΚΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

                                                               

ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ                                                    

ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ                                                           

1. ΚΟΝΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                                    

2. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΙΣΤΟΣ                                     

3. ΠΕΤΡΑΚΚΙΔΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ                                        

4. ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΝΟΣ                                         

5. ΚΝΕΖΕΒΙΤΣ ΒΛΑΝΤΙΜΙΡ                                            

6. ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΑΒΡΙΗΛ                                    

7. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                                          

8. ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΑΝΘΙΜΟΣ                                     

9. ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                                       

10. ΧΡΙΣΤΟΦΗ ΑΝΤΩΝΗΣ                                             

11. ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ                                     

12. ΑΛΕΞΙΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ                   

ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ                                                         

1. ΧΟΥΝΤΙΜΑ ΒΕΡΟΝΙΚΑ                                             

2. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΑΝΤΡΕΑ                                        

3. ΖΕΜΠΥΛΑ ΕΡΙΚΑ                                         

4. ΖΑΚΧΑΙΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ                                

5. ΜΑΝΙΤΑΡΟΥ ΣΟΦΙΑ                                  

6. ΛΕΩΝΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ                                  

7. ΛΕΩΝΙΔΟΥ ΕΒΙΤΑ                                        

8. ΙΟΡΔΑΝΟΥ ΑΝΤΡΗ                                     

9. ΙΩΑΝΝΟΥ ΣΤΕΛΛΑ                                     

10. ΧΑΤΖΗΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΑΣΠΑΣΙΑ                                        

11. ΔΑΥΙΔ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ                                    

12. ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ                                             

                                                               

ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ                                                    

ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ                                                           

1. ΑΓΑΘΟΚΛΕΟΥΣ ΜΙΝΩΣ                                            

2. ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ                  

ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ                                                         

1. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΜΑΝΟΛΙΝΑ                                

2. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΩΤΑ                                    

                                                               

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑ                                                             

ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

1. ΜΑΝΤΟΒΑΝΗ ΡΟΜΠΕΡΤΟ ΑΛΕΞΑΝΤΕΡ                                            

2. ΛΟΪΖΙΔΗΣ ΧΡΙΣΤΟΣ                                     

3. ΚΙΝΓΚ ΑΝΤΟΝΥ ΛΑΜΑΡ                                           

4. ΜΙΧΑΗΛ ΣΙΜΟΝ                                         

5. ΚΟΥΜΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ                                    

6. ΣΙΖΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ                                           

7. ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                                            

8. ΚΟΥΝΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ                                   

9. ΠΑΝΤΕΛΗ ΙΑΚΩΒΟΣ                                   

10. ΚΟΡΩΝΙΔΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ                                      

11. ΠΙΤΤΑΚΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                               

12. ΘΕΟΧΑΡΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ           

ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΕΛΕΝΑ                                     

2. ΘΕΟΛΟΓΟΥ ΣΟΦΙΑ                                     

3. ΚΑΣΑΠΗ ΑΝΔΡΙΑΝΝΑ                                              

4. ΚΟΝΙΑΛΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΛΑ                                          

5. ΛΑΡΚΟΥ ΛΟΥΚΙΑ                                         

6. ΑΓΑΠΙΟΥ ΖΩΗ                                               

7. ΝΙΚΟΔΗΜΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ                                             

8. ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ                                            

9. ΟΡΛΟΒΙΤΣ ΠΕΤΡΑ                                       

10. ΠΗΛΑΚΟΥΤΑ ΕΛΕΝΗ                                               

11. ΠΙΤΣΙΛΛΙΔΟΥ ΑΝΤΡΙΑ                                             

12. ΡΑΤΣΑ ΤΙΑΝΑ                                             

                                                               

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ                                                      

ΑΝΔΡΕΣ                                                              

1. ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ                             ΑΤΟΜΙΚΗ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗ ΔΡΟΜΟΥ & ΟΡΕΙΝΗ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

2. ΘΥΜΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ                     ΟΡΕΙΝΗ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

3. ΑΓΡΟΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ                       ΑΝΤΟΧΗ ΔΡΟΜΟΥ

4. ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗΣ ΑΡΜΑΝΤΟ                 ΑΝΤΟΧΗ ΔΡΟΜΟΥ, & ΟΡΕΙΝΗ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

5. ΜΑΤΣΑΓΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ                   ΟΡΕΙΝΗ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

6. ΠΡΟΚΟΠΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ                           ΟΡΕΙΝΗ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

ΓΥΝΑΙΚΕΣ                                                            

1. ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ ΑΝΤΡΗ                           ΑΤΟΜΙΚΗ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗ ΔΡΟΜΟΥ & ΟΡΕΙΝΗ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

                                                               

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ                                                      

ΑΝΔΡΕΣ                                                              

1. ΕΛ ΧΕΛΑΛΙ ΜΙΜΗΣ                                     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΤΟΞΟ ΑΝΔΡΩΝ

2. ΠΑΝΑΓΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ                        ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΤΟΞΟ ΑΝΔΡΩΝ

3. ΦΩΤΙΟΥ ΦΩΤΙΟΣ                                          ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΤΟΞΟ ΑΝΔΡΩΝ

4. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ         ΣΥΝΘΕΤΟ ΤΟΞΟ ΑΝΔΡΩΝ

5. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΔΙΟΜΙΔΗΣ                      ΣΥΝΘΕΤΟ ΤΟΞΟ ΑΝΔΡΩΝ

6. ΚΑΡΓΑΔΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ                           ΣΥΝΘΕΤΟ ΤΟΞΟ ΑΝΔΡΩΝ

ΓΥΝΑΙΚΕΣ                                                            

1. ΚΑΛΛΕΝΟΥ ΑΝΝΑ                                       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΤΟΞΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2. ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΕΛΕΝΑ                                      ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΤΟΞΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

3. ΚΟΥΡΟΥΝΑ ΜΙΚΑΕΛΛΑ                             ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΤΟΞΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

4. ΤΣΑΓΓΑΡΗ ΣΟΦΙΑ                                        ΣΥΝΘΕΤΟ ΤΟΞΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

5. ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ      ΣΥΝΘΕΤΟ ΤΟΞΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

6. ΔΙΚΩΜΙΤΗ ΜΑΡΙΑ                                       ΣΥΝΘΕΤΟ ΤΟΞΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

                                                               

ΤΖΟΥΝΤΟ                                                            

ΑΝΔΡΕΣ                                                              

1. ΧΑΤΖΗΑΔΑΜΟΥ ΧΑΡΙΛΑΟΣ                     -73kg

2. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΣ                               -81kg

3. ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ                           +100kg

4. ΣΚΟΥΡΟΥΜΟΥΝΗΣ ΧΡΙΣΤΟΣ                    -60kg

                                                               

ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ                                                 

ΑΝΔΡΕΣ                                                              

1. ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΜΕΝΕΛΑΟΣ                            ΜΟΝΟ, ΔΙΠΛΟ, ΜΙΚΤΟ ΔΙΠΛΟ

2. ΝΕΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ                                      ΜΟΝΟ, ΔΙΠΛΟ, ΜΙΚΤΟ ΔΙΠΛΟ

ΓΥΝΑΙΚΕΣ                                                            

1. ΣΕΡΜΠΑΝ ΡΑΛΟΥΚΑ ΓΕΩΡΓΙΑΝΑ         ΜΟΝΟ, ΔΙΠΛΟ, ΜΙΚΤΟ ΔΙΠΛΟ

2. ΣΙΟΠΑΧΑ ΜΑΡΙΑ                                         ΜΟΝΟ, ΔΙΠΛΟ, ΜΙΚΤΟ ΔΙΠΛΟ

                                                               

ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ                                                      

ΑΝΔΡΕΣ                                                              

1. ΣΕΡΑΦΙΜΟΦ ΟΝΙΑΝ                                 ΟΜΑΔΙΚΟ, ΑΤΟΜΙΚΟ ΚΑΙ ΔΙΠΛΟ ΑΝΔΡΩΝ

2. ΧΡΙΣΤΟΝΟΦ ΧΡΙΣΤΟ ΑΝΓΚΕΛΟΦ          ΟΜΑΔΙΚΟ, ΑΤΟΜΙΚΟ ΚΑΙ ΔΙΠΛΟ ΑΝΔΡΩΝ

ΓΥΝΑΙΚΕΣ                                                            

3. ΑΒΡΑΑΜ ΓΕΩΡΓΙΑ                                       ΟΜΑΔΙΚΟ, ΑΤΟΜΙΚΟ ΚΑΙ ΔΙΠΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

4. ΜΕΛΕΤΙΕ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ                          ΟΜΑΔΙΚΟ, ΑΤΟΜΙΚΟ ΚΑΙ ΔΙΠΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

 
 
© Κυπριακή Ολυμπιακή Επιτροπή, 1997- 2017. All rights reserved.